Vřetenová elektrická sekačka

Vřetenová elektrická sekačka

Pokud máte malý trávník, můžete k jeho údržbě použít elektrickou vřetenovou sekačku. Jde o opravdového zahradního pomocníka, díky kterému dosáhnete snadno a rychle kvalitního anglického trávníku.

Díky malým rozměrům se s ním velice dobře manipuluje a nevznikají problémy s jeho uskladněním. Dokážete se tak dostat i do velmi malých prostor. Co vás, i vaše sousedy potěší, je jeho tichý chod. Mezi další výhody těchto sekaček patří vysoký výkon.

Princip těchto sekaček spočívá v tom, že trávu nesekají, ale zastřihávají. Díky tomu tráva nezasychá, není nažloutlá, ale vždy krásně zelená. Součástí těchto sekaček jsou velice ostré otočné nože, které jsou upevněny na šroubovici. Konečky trávy po zásahu těchto nožů nezasychají a trávník vypadá velice zdravě.

V dnešní době jsou na sekačky kladeny čím dál větší nároky pro snadnější a příjemnější práci. Proto má většina typů vřetenových sekaček ergonomicky tvarovanou rukojeť. Vřetenové elektrické sekačky jsou poháněny elektrickým motorem. V případě, že se v blízkosti nenalézá žádná elektrická zásuvka, je možné tuto sekačku využít jako ruční.

Jistě vás také zajímá, jak často je nutné trávník zastřihávat pomocí vřetenové sekačky. To záleží na tom, jak vysoký trávník chcete mít. V případě, že požadujete mít opravdu anglický trávní, který dosahuje maximální výšky 6 mm, je vhodné trávník sekat denně. V případě, že vám stačí výška trávníku 10 mm, trávník můžete sekat jen 3x za týden. Při sekání vždy mějte na paměti, že délka stébla by neměla být zkracována o více jak jednu třetinu jejich délky.

Součástí vřetenových sekaček jsou tzv. pročesávače. Ty slouží k odstranění stařiny a různých nečistot z trávníku. Kdybyste nepoužívali pročesávač, stará tráva by bránila přístupu vody a vzduchu ke kořenům trávy. Pročesávače můžete namontovat jen k určitým typům vřetenových sekaček. Při nákupu se proto informujte u prodávajícího.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány těm, kteří mají zájem dozvědět se informace, které se týkají elektrických sekaček. Dozvíte se zde, jaký typy elektrický sekaček existují a na jaký terén jsou nejvhodnější. Získáte přehled o tom, jaké jsou kladné a záporné stránky těchto sekaček a na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor. Pokud vás zajímá právě toto, naše stránky jsou pro vás ty pravé.