Rotační elektrické sekačky

Rotační elektrické sekačky

K nejrozšířenějším typům zahradním sekaček bezpochyby patří rotační elektrické sekačky. Lidé je zakupují zejména díky nízkým pořizovacím cenám, spolehlivosti a vysokému výkonu. To však nejsou všechny výhody těchto sekaček. Dále poskytují maximální komfort při sečení a dosahují výborných výsledků. Velice snadno a dobře se ovládají, pracují tiše a nejsou náročné na údržbu.

Rotační elektrické sekačky naleznou největší uplatnění na malých travinatých zahradách. Díky ocelovému šasí jsou sekačky mnohem více odolné a mohou být tedy použity i na členitější terény. V dnešní době jsou kladeny stále větší nároky na co nejmodernější technologie. Proto kromě základní funkce, jsou vybaveny vysokorychlostní převodovkou, možností centrálního nastavení výšky sečení, variátoru sečení atp.

Posečená tráva je sbírána do sběrného koše, který je umístěn v zadní části sekačky. Většina sekaček má již v sobě zabudovaný senzor, který po vyhodnocení, že je koš plný, ukončí činnost sekačky. Sekačka však nesbírá pouze posečenou trávu, ale také popadané listí nebo jiné nečistoty. Posečenou trávu pak můžete vyhodit, nebo ji použít k mulčování. Mulčovací záslepka dnes bývá součástí standardní výbavy.

Elektrická sekačka je poháněna elektrickou energií, která je do sekačky přenášena pomocí napájecího kabelu. To je velkou předností sekačky a také velkou nevýhodou. Výhodou je to, že sekačka může neustále pracovat a nemusíte neustále doplňovat palivo. Nevýhodou je však to, že při sečení musíte za sebou vláčet kabel a dávat si velký pozor, abyste ho omylem nepřesekli.

Pokud jste se tedy rozhodli pro koupi elektrické rotační sekačky, zbývá si vám jen vybrat z nepřeberného množství typů a různých výrobců. Na trhu je opravdu široká nabídka a určitě se nemusíte bát, že byste si nevybrali.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány těm, kteří mají zájem dozvědět se informace, které se týkají elektrických sekaček. Dozvíte se zde, jaký typy elektrický sekaček existují a na jaký terén jsou nejvhodnější. Získáte přehled o tom, jaké jsou kladné a záporné stránky těchto sekaček a na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor. Pokud vás zajímá právě toto, naše stránky jsou pro vás ty pravé.