Strunové elektrické sekačky

Strunové elektrické sekačky

Dalším typem elektrické sekačky, kterou si můžete pořídit, je strunová elektrická sekačka. Tento typ sekačky je vhodný na menší travnaté plochy, kde máte problém s klasickými rotačními nebo vřetenovými sekačkami problém dosáhnout. Jde zejména o plochy kolem chodník, stromů, keřů nebo jiných zákoutí. Tyto sekačky mají vysoký výkon a široký záběr. Jsou vhodné pro dlouhodobé sečení.

Strunové sekačky sekají trávu pomocí rychlého otáčivého pohybu strun. Ty bývají nejčastěji vyrobeny z plastu. Při sečení trávy je struna namáhána a navíc naráží na různé kameny či větvě. Aby sečení bylo co nejefektivnější, opotřebovaný konec struny se zkracuje.

Nové typy strunových sekaček jsou vyráběny tak, aby jejich obsluha a zacházení nedělalo problémy opravdu nikomu. Snadno se tedy ovládají, jsou praktické a především bezpečné. Díky své poměrně nízké hmotnosti jej zvládnou bez sebemenších problémů ovládat jak muži, tak i ženy.

Strunová elektrická sekačka, jak již název vypovídá, je napájena pomocí elektrické energie, prostřednictvím napájecích kabelů. Velká část těchto sekaček je doplněna o teleskopickou násadu, díky které dosáhnete do vzdálenějších koutů vaší zahrady.

Pořídit si můžete různé typy strunových elektrických sekaček. Pokud se nechcete omezovat žádnými napájecími kabely, můžete si zakoupit strunové sekačky s vestavěným akumulátorem. Pokud chcete, aby vám sekačka pomáhala při práci na zahradě co nejdelší čas, je nutné o ni pečovat. Vhodné je po každém sečení ji pečlivě očistit, aby byla připravena na další sečení. K nejznámějším výrobcům patří Black&Decker či Bosh.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány těm, kteří mají zájem dozvědět se informace, které se týkají elektrických sekaček. Dozvíte se zde, jaký typy elektrický sekaček existují a na jaký terén jsou nejvhodnější. Získáte přehled o tom, jaké jsou kladné a záporné stránky těchto sekaček a na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor. Pokud vás zajímá právě toto, naše stránky jsou pro vás ty pravé.